I. vicepresident Akademie

Bc. et Bc. Nathaniel Filip de Aras, MBA

www.nathanielfilip.cz

Zpěvák tradičního popu a šansonu. Pořádá sólové koncerty po celé ČR. Jeho profesní partnerkou je moderátorka Zuzana Bubílková, společně vystupují s autorským představením Šansony a BUBU fóry!

Vystudoval zejména pedagogické obory a teologii. V současné době dokončuje magisterské studium Aplikované etiky na Karlově Univerzitě.

Pracoval převážně ve školství – asistent pedagoga a vychovatel v družině, učitel v mateřské škole a v poslední době jako učitel druhého stupně základní školy. Spolupracuje s Fondem ohrožených dětí Klokánek a je patronem Nadačního fondu šťastná hvězda.

Organizuje mnohé kulturní akce v pardubickém regionu, např. Pohřebačský jarmark, Svatohubertské slavnosti na Kuksu atd. Angažuje se v projektech na záchranu památek a kulturního dědictví, je členem několika spolků zabývajících se historií. Je rytířem Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského a nositelem několika dynastických řádů.

Je členem Koruny České (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska). V roce 2022 byl zvolen do předsednictva strany. V komunálních volbách byl roku 2022 zvolen zastupitelem obce Opatovice nad Labem.

Vlastní a renovuje eklektický zámeček v obci Staré Ždánice.